Categories EDUKACJA

Zwalczanie pluskiew w Kielcach – działania profilaktyczne, dzięki którym uchronisz się przed insektami

Zapluskwienie to poważny problem, z którym możemy sobie poradzić np. poprzez zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się tępieniem pluskiew. Dlatego warto przestrzegać kilku zasad, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka zagnieżdżenia się tych szkodników w naszym lokum. Zapoznaj się z naszymi podpowiedziami!

Skuteczne zwalczanie pluskiew – najważniejsza jest profilaktyka

Opinia, że pluskwy pojawiają się tylko w brudnych i zaniedbanych miejscach jest absolutnie nieprawdziwa – mylnie zakładamy, że jeśli dbamy o higienę i regularnie sprzątamy w domu, pojawienie się w nim pluskiew nie jest możliwe.

Niestety jest to mit, który może uśpić naszą czujność i ułatwić insektom rozgoszczenie się w naszym domu. W jaki sposób te szkodniki mogą się dostać do naszych mieszkań? Oto kilka przykładów:

  • przedostają się przez szczeliny w oknach i drzwiach. Wędrują również pomiędzy mieszkaniami poprzez rury czy szyby wentylacyjne. Właśnie z tego powodu są zmorą blokowisk oraz kamienic – w takich budynkach skuteczne zwalczanie pluskiew to naprawdę duże wyzwanie;
  • możemy je samodzielnie przynieść do domu np. na ubraniach, butach czy w torebkach (np. po korzystaniu z komunikacji miejskiej lub innych miejsc publicznych, w których akurat bytują te insekty);
  • istnieje prawdopodobieństwo, że wrócą z nami z wakacji lub wyjazdu służbowego, np. z hotelu lub innych miejsc noclegowych.

Jak widać pluskwy mogą się pojawić w naszym domu w każdej chwili, a kiedy już się zalęgną, jedynym skutecznym rozwiązaniem może być wezwanie fachowców. O zwalczaniu pluskiew w Kielcach przeczytasz tutaj: https://patronpest.pl/oferta/zwalczanie-pluskiew-kielce-i-okolice/.

Jakie działania możemy podjąć, aby uniknąć problemu i nie musieć zastanawiać się, jak się pozbyć pluskiew? Oto kilka prostych kroków:

  • likwidujmy szpary w drzwiach i oknach, poprzez wymianę uszczelek i montowanie gęstych moskitier;
  • sprawdzajmy, czy pomiędzy mieszkaniami (np. w okolicy rur) nie ma dziur, które wymagają uzupełnienia;
  • zabezpieczajmy kratki wentylacyjne (siatka musi być na tyle przewiewna, aby nie utrudniała przepływu powietrza!);
  • regularnie sprawdzajmy, czy na materacu i w jego załamaniach nie pojawiły się ciemne plamy świadczące o bytności pluskiew oraz pierzmy pościel (minimalna temperatura, która zabija pluskwy to 60 stopni Celsjusza);
  • systematycznie sprzątajmy mieszkanie, również przestrzeń pod łóżkiem, przy listwach przypodłogowych czy wewnątrz mebli. Trzeba też pamiętać o tekstyliach i dekoracjach ściennych;
  • możemy je przywieźć do domu np. w ubraniach, kosmetyczkach czy walizkach, więc sprawdzajmy łóżka i materace w hotelu, a po powrocie pierzmy wszystkie ubrania;
  • uważajmy na używane meble, ubrania czy inne tekstylia (sprawdzajmy również niewidoczne miejsca, takie jak łączenia w meblach).

Domowe sposoby nie są zbyt skuteczne, więc lepiej zadbać o profilaktykę. A jeśli już mamy problem, nie bójmy się zwrócić o pomoc do profesjonalistów z PatronPest! Im szybciej pozbędziemy się pluskiew, tym lepiej.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *