Categories EDUKACJA

Telefon na kartę dla dziecka w prezencie – czy to się opłaca?

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, kiedy dostaje swój pierwszy wymarzony telefon komórkowy. Jest to absolutnie niezbędne narzędzie do komunikacji ze światem, nauki czy rozrywki. Zanim jednak do tego dojdzie, dobrym pomysłem jest wprowadzenie malucha do użytkowania tak, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo. Jaki model smartfonu wybrać? Czy warto zdecydować się na kartę, czy może abonament? O tym poniżej.

Telefon na kartę – dla kogo?

Wybór telefonu na kartę dla dziecka jest jedną z możliwości, jaką dają nam operatorzy. Polega na comiesięcznym doładowywaniu konta, w którym rachunek jest zależny od naszego zużycia. Klienci chętnie sięgają po takie rozwiązanie, bo nie wiąże się ono z umową długoterminową i można dość szybko i łatwo z niego zrezygnować. Jest to szczególnie opłacalne dla początkujących użytkowników, którzy nie mają dużych wymagań – dodatkowo koszt całkowity podstawowych ofert jest naprawdę niewielki.

Ważne aspekty przy wyborze telefonu na kartę

Nie dla każdego klienta taka forma usługi będzie satysfakcjonująca. Aby się upewnić, czy na pewno to odpowiednia opcja dla naszego dziecka, warto rozeznać się w temacie i określić jego potrzeby. Oto plusy i minusy korzystania z telefonu na kartę.

Plusy korzystania z telefonu na kartę

  • Ograniczenia zużycia danych: Warto uczyć dziecko oszczędności i zapoznawać z określonymi ograniczeniami, a opcja telefonu na kartę może przyczynić się do tego typu edukacji. Posiadając pewną pulę danych na dany okres, trzeba zaplanować jak sensownie z nich korzystać.
  • Brak umowy długoterminowej: Jest to świetnie rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze smartfonem. Brak zobowiązań jest równoznaczny z korzystaniem i poznawaniem, a w przypadku braku zadowolenia łatwo można zrezygnować z danego operatora.
  • Elastyczność: Telefon na kartę dla dziecka nie wiąże się z ograniczeniami co do pakietów. Możemy je dostosowywać do aktualnych potrzeb i doładowywać telefon za większą kwotę np. w związku z wakacjami czy wyjazdami. Każdy operator oferuje dodatkowe pakiety danych za określoną kwotę, która jest aktywna najczęściej miesiąc.
  • Koszty: Najniższy pakiet z podstawowymi możliwościami zadowoli każdego malca. Ceny są zdecydowanie niższe niż abonamentu, lecz wiążą się z ograniczeniami liczby GB do wykorzystania.
  • Bezpieczeństwo na start: Usługa telefonu na kartę wiąże się z brakiem dodatkowych ukrytych kosztów. Rodzic może być pewny co do rachunku i nie musi obawiać się o nadprogramowe zużycie – to on decyduje o dodatkowych zasileniach konta.

Minusy korzystania z telefonu na kartę

  • Doładowania: Telefon na kartę różni się od abonamentu tym, że musimy pamiętać o jego zasileniu. Jeśli tego nie zrobimy w odpowiednim czasie i nie doładujemy konta, stracimy transfer danych oraz możliwość kontaktowania się z innymi.
  • Pakiety danych: Naszym pociechom niewiele potrzeba na start – najważniejsze są rozmowy i SMS-y oraz mały pakiet danych. Niestety, jeśli zdecydujemy się na częste dobieranie dodatkowych GB, może okazać się to niekorzystne cenowo. Co innego w przypadku abonamentu – dla klientów, którzy nie lubią ograniczeń, większe oferty abonamentowe będą strzałem w dziesiątkę.

Prezent dla dziecka w postaci telefonu – czy to się opłaca?

To my opiekunowie decydujemy o tym, kiedy i w jaki sposób podarujemy pierwszy telefon naszym podopiecznym. Ważna jest gotowość obu stron – warto wiedzieć, czy dziecko jest w stanie zmierzyć się taką odpowiedzialnością. Najczęściej ten krok wywiera na nas presja ze strony społeczeństwa, ale decydujemy się na taki zakup głównie w trosce o bezpieczeństwo.

Prezent dla dziecka w postaci telefonu opłaca się tym bardziej, jeśli mamy pewność, że dane w pakiecie mają ograniczoną liczbę, co powoduje, że najmłodsi muszą odpowiednio zarządzać transferem danych, aby nie skończył się zbyt wcześnie. Jest to dobry pomysł na prezent nie tylko dla malucha, ale i jego najbliższych. Mogą oni bowiem w łatwy sposób kontrolować zużycie przez niego pakietu.

Jaki telefon dla dziecka wybrać?

Wybierając rodzaj usług, nie zapominajmy, że równie ważny jest sprzęt. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i późniejszym użytkowaniu?

  1. Wytrzymałość przy okazji wyboru warto zwrócić uwagę na wykonanie ekranu oraz odporność na wodę czy kurz. Od razu po zakupie niezwłocznie należy zaopatrzyć się w dobrą obudowę na telefon oraz szkło ochronne. Pozwoli to uchronić sprzęt przed ewentualnym zniszczeniem mechanicznym.
  2. Bateriadla komfortu użytkowania bez większego ograniczenia czasowego, najlepiej wybrać model, który posiada min 4000 mAh.
  3. Intuicyjnośćpierwszy kontakt z telefonem na pewno jest wielkim wydarzeniem, więc nie warto zniechęcać dziecka do poznania. Dobrze jest znaleźć prosty telefon z łatwym w obsłudze systemem, który intuicyjnie poprowadzi nas przez pierwsze kroki.
  1. Bezpieczeństwo – na rynku dostępne są aplikacje, które pozwolą lepiej dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Umożliwiają one wgląd do oglądanych aplikacji, spędzonego czasu przed ekranem czy aktualnej lokalizacji, a także wysyłają alerty o nietypowych sytuacjach.

Prezent w postaci telefonu na kartę

Kupując podarunek dla dziecka, ważne jest, aby maluch był nie tylko zadowolony, ale i bezpieczny. Telefon na kartę w Play będzie niewątpliwie jednym z najlepszych wyborów – zapewni kontakt ze znajomymi i rodziną, dostęp do wiedzy oraz rozrywkę w zasięgu ręki. Sprawdź ofertę już dziś i ciesz się bezpieczeństwem swojej pociechy!

Artykuł promocyjny.

Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *