Jaką technologię wybrać – kasę fiskalną online i terminal czy kasoterminal?

Jaką technologię wybrać – kasę fiskalną online i terminal czy kasoterminal?

Wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują technologii pozwalającej na prowadzenie sprzedaży i przyjmowanie płatności bezgotówkowych, decyduje się na wdrożenie kasy fiskalnej online i terminala płatniczego. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyne rozwiązanie dostępne na polskim rynku. W ofertach dystrybutorów znajdziemy też kasoterminale, czyli technologie łączące w sobie funkcje wspomnianych urządzeń. Pytanie jednak, czym różnią się obydwa rozwiązania i które z nich sprawdzi się lepiej w przedsiębiorstwie?

Dwa osobne urządzenia to więcej opcji wyboru na rynku technologii sprzedaży

Kasy fiskalne online z pewnością można uznać za najpopularniejsze urządzenia z segmentu technologii sprzedaży, które służą m.in. do rejestrowania obrotu i wydawania paragonów. To też sprawia, że na polskim rynku znajdziemy obecnie wiele modeli – różniących się zarówno parametrami oraz funkcjonalnością, jak i gabarytami. Producenci takich urządzeń dbają bowiem o to, żeby zaspokoić potrzeby przedsiębiorców reprezentujących dosłownie każdą branżę. Co więcej, z podobną różnorodnością mamy do czynienia w przypadku terminali płatniczych. Wystarczy wspomnieć, że na rynku znajdziemy nie tylko urządzenia stacjonarne, ale także przenośne (bezprzewodowe).

I z tym wiąże się największy atut rozwiązania systemowego, które składa się z kasy fiskalnej online i terminala płatniczego (oraz dodatkowych urządzeń peryferyjnych, jeśli tylko są potrzebne). Duża różnorodność sprawia, że przedsiębiorca może lepiej dopasować wdrażaną technologię sprzedaży do potrzeb swojej działalności. A najłatwiej zobrazować to na konkretnych przykładach.

Przykładowe rozwiązanie: kasa Posnet Ergo Online i terminal płatniczy

Posnet Ergo Online to nieduża kasa fiskalna, która jest wybierana zarówno przez właścicieli małych punktów handlowych lub usługowych, jak i przedsiębiorców prowadzących działalności mobilne. Wynika to m.in. z tego, że w przypadku wspomnianego urządzenia można zdecydować się na konkretną wersję technologiczną. Model Ergo Online oferuje bowiem wybór wielkości bazy towarowej (4 000, 6 000 lub 8 000 PLU) oraz sposobu przekazywania danych do Centralnego Repozytorium Kas (np. przez Wi-Fi lub GSM). Ponadto, urządzenie Posnet można rozbudować o opcjonalną szalkę ważącą, co pozwala na wdrożenie rozwiązania z funkcjami kaso-wagi.

kasa-fiskalna-posnet-ergo-online-i-terminal-platniczy-pep-ingenico-move-3500.png

Do tej kasy fiskalnej online da się też z łatwością podłączyć różnego rodzaju terminale płatnicze. W przypadku działalności mobilnych (chociaż nie tylko) może to być urządzenie bezprzewodowe, np. bardzo popularny model Move 3500 marki Ingenico. Wówczas przedsiębiorca zyska funkcjonalną technologię, która dodatkowo będzie wygodna do przewożenia. Z kolei w placówkach handlowych lub usługowych doskonale sprawdzi się rozwiązanie składające się np. z kasy fiskalnej Posnet Ergo Online, terminala stacjonarnego Ingenico Desk 2600 oraz PIN pada Ingenico Desk 1600. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wówczas przedsiębiorca musi też posiadać w swoim lokalu router, który zapewni współpracę pomiędzy wspomnianymi urządzeniami.

Kasoterminal już sam w sobie zapewnia funkcje fiskalne i płatnicze

Od kilku lat na polskim rynku są też dostępne urządzenia, które stanowią kompleksowe połączenie kasy/drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Mowa, rzecz jasna, o kasoterminalach, czyli niezwykle funkcjonalnych rozwiązaniach dla biznesu. Warto również dodać, że wspomniane urządzenia w większości przypadków charakteryzują się naprawdę niewielkimi gabarytami. I po prostu zajmują mniej miejsca, niż kasa i terminal działające oddzielnie. Co więcej, dzięki temu, że w kasoterminalu w ramach jednej obudowy mamy do czynienia z połączeniem różnych elementów rozwiązania systemowego, przedsiębiorca nie musi martwić się o kompatybilność całej technologii sprzedaży, którą wdraża w swojej firmie. O wszystko zadbał już producent danego urządzenia, czego najlepszym przykładem jest Posnet Pospay 2 Online.

Przykładowe rozwiązanie: Posnet Pospay 2 Online

Ten kasoterminal składa się z urządzenia fiskalnego od Posnet, które może działać w trybie kasowym lub drukarkowym, oraz z terminala płatniczego Pax A50 – wyposażonego m.in. w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4,5”. Model Pospay 2 Online posiada także zainstalowaną aplikację POS-UP. Wspomniane oprogramowanie pozwala zaś na wygodne zarządzanie zarówno sprzedażą produktów lub usług, jak i płatnościami elektronicznymi. I co najważniejsze, wymiary tego kasoterminala od Posnet wynoszą jedynie 80 x 81 x 152 mm, a jego wbudowane akumulatory zapewniają bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Posnet Pospay 2 Online jest więc dobrym rozwiązaniem nie tylko dla punktów handlowych czy usługowych, ale także dla przedsiębiorców obsługujących swoich klientów w trybie mobilnym. Tym bardziej, że urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży zapewnia bezprzewodowe transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas – przez wbudowany modem GSM (z kartą SIM) lub po skonfigurowaniu połączenia z dostępną siecią Wi-Fi.

kasoterminal-posnet-pospay-2-online.png

Kasoterminal Posnet PosPay2 Online | fot. pckf.pl

Zobacz co otrzymasz w pudełku razem z kasoterminalem Posnet Pospay2 Online:

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/42lWaaH60Gk?si=Ws-dlSa6Acv92Q6F” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen></iframe>

Trudny wybór, w którym pomoże dystrybutor urządzeń fiskalnych i terminali

Każda z omówionych technologii sprzedaży ma swoje zalety, przez co przedsiębiorcy stają często przed trudnym wyborem – kasa fiskalna online i terminal płatniczy czy kasoterminal? Dlatego w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie ze wsparcia dystrybutora takich urządzeń. Doświadczony dealer nie tylko pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji, ale także zapewni kompleksowe wdrożenie technologii sprzedaży w firmie i szkolenie z jej obsługi. Ponadto, w przyszłości zagwarantuje fachową opiekę serwisową oraz wsparcie techniczne w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z prowadzeniem ewidencji lub przyjmowaniem płatności bezgotówkowych.

Źródło: kasoterminale.com – informacje o kasoterminalach

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Dodaj komentarz