9 meczów z rzędu bez porażki w wykonaniu Korony Kielce!

9 meczów z rzędu bez porażki w wykonaniu Korony Kielce!

Korona Kielce w poprzednim sezonie obroniła status zespołu Ekstraklasy, ale obecna kampania zapowiadała się na równie wymagającą. Jak do tej pory prezentowali się podopieczni Kamila Kuzery?

Korona Kielce

Korona Kielce to drużyna, która aktualnie plasuje się na 13. pozycji w tabeli. W dorobku tego zespołu jest 16 uzbieranych punktów. Kielczanie przed startem tego sezonu znajdowali się w gronie drużyn, które potencjalnie mogą włączyć się do walki o utrzymanie zdaniem zakładów bukmacherskich. W tym momencie przewaga tego zespołu nad strefą spadkową to zaledwie 3 punkty. Korona Kielce zagrodowa, słaby początek obecnych rozgrywek, jednak z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Statystyka, która potwierdza tę tezę, to przede wszystkim fakt, że Kielczanie są niepokonani w 9 kolejnych rywalizacjach. Gdyby jednak nie to, że zanotowali w tym czasie aż 5 remisów, to sytuacja tego zespołu w tabeli byłaby o wiele lepsza.

W swoim ostatnim meczu ligowym Korona Kielce zmierzyła się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Niewiele brakowało, aby gospodarze zwyciężyli w tym spotkaniu, lecz ostatecznie aktualny wicelider wyrównał w końcówce. Mimo wszystko rezultat remisowy z jedną z najlepszych drużyn tego sezonu to bez wątpienia dobry rezultat dla Korony.

W kolejnym meczu ligowym Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Kursy przed tym spotkaniem są bardzo wyrównane, jednak minimalnym faworytem jest ekipa prowadzona przez Kamila Kuzerę. Kielczanie w ostatnim czasie nie przegrali żadnego z poprzednich 5 meczów wyjazdowych od czasu porażki z Pogonią Szczecin.

korona-kielce-statystyki

Korona Kielce – statystyki:

  • Korona Kielce jest niepokonana w 9 kolejnych rywalizacjach.
  • Kielczanie zremisowali w 2 kolejnych meczach Ekstraklasy.
  • Korona Kielce ostatnią porażkę zanotowała w wyjazdowym starciu z Pogonią Szczecin.
  • Korona nie przegrała w 5 ostatnich delegacjach.
  • Kielczanie z 7 meczów wyjazdowych przywieźli zaledwie 6 punktów.

Ruch Chorzów

Niebiescy w tym sezonie występują w roli beniaminka, który musi zmagać się z podobną sytuacją do tej, którą w poprzednich rozgrywkach mieli właśnie piłkarze Korony Kielce. Na początku tej kampanii piłkarze Ruchu Chorzów rywalizowali w meczach domowych na stadionie w Gliwicach, jednak już od jakiegoś czasu przenieśli się na Stadion Śląski. Ruch do tej pory rozegrał 2 mecze na tym obiekcie i nie zanotował w nich żadnej przegranej. Najpierw niebiescy zremisowali zaktualizowanym liderem z Wrocławia, a w ostatnim meczu domowym podzielili się punktami z Radomiakiem. Odnosząc się jednak do tego ostatniego spotkania, trzeba zwrócić uwagę na to, że Ruch Chorzów miał więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola, lecz sukcesywnie je marnował. Ogólnie ostatnia dyspozycja zespołu z Chorzowa na starcie tej kampanii nie jest najlepsza. Ruch plasuje się w strefie spadkowej i wiele wskazuje na to, że do końca sezonu będzie walczył o utrzymanie. Jeśli chodzi o bilans wywalczonych punktów przez ten zespół w meczach domowych, to aż 6 z 9 oczek Ruch Chorzów uzbierał w meczach przed własną publicznością.

Niebiescy, w przeciwieństwie do innych drużyn Ekstraklasy, nie mieli długiej dwutygodniowej przerwy związanej z meczami reprezentacji. Wszystko za sprawą przełożonego spotkania z Widzewem Łódź, które odbyło się w minioną sobotę. Być może jednak pozostanie w rytmie meczowym, pozytywnie wpłynie na postawę tego zespołu w kolejnych meczach.

Statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami wskazują na przewagę ekipy z Chorzowa, szczególnie w meczach domowych. Ruch wygrał 4 z ostatnich 6 meczów pomiędzy tymi drużynami. Z drugiej strony warto jednak wziąć pod uwagę, że Korona Kielce triumfowała w dwóch poprzednich starciach z 2021 i 2017 roku. Zakłady bukmacherskie uważają, że tym razem może być podobnie.

Analizując statystyki Ruch Chorzów to jedna z najgorszych drużyn w lidze. Jeśli weźmiemy pod uwagę strzelone bramki. Do tej pory jedynie ŁKS Łódź zdobył mniej bramek od beniaminka z Chorzowa. Słabo wygląda również zakres gry obronnej tego zespołu, ponieważ Ruch stracił aż 24 bramki i gorszym wynikiem może pochwalić się jedynie Puszcza Niepołomice i ponownie ŁKS Łódź. Nawet miłośnicy piłki nożnej z Chorzowa, którzy nie mogli doczekać się powrotu do Ekstraklasy, obstawiają mecze Ruchu w tym sezonie, ale nie jest to łatwe zadanie. Większość graczy typuje sercem, a nie głową i tu rodzą się problemy.

ruch-chorzow-statystyki

Ruch Chorzów – statystyki:

  • Ruch Chorzów do tej pory zanotował tylko jedno zwycięstwo w meczu przed własną publicznością.
  • Niebiescy zwyciężyli w 2 ostatnich meczach domowych z Koroną Kielce.
  • Ruch po raz ostatni przegrał z tym rywalem na swoim boisku w 2014 roku.
  • Ruch zachował tylko jedno czyste konto w 3 ostatnich starciach domowych z tym rywalem.
  • Niebiescy to aktualnie jedna z najgorzej grających drużyn przed własną publicznością.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

W ofercie zakładów bukmacherskich na mecze Ekstraklasy znajduje się regularnie ponad 100 różnych opcji, które można odnaleźć w ofercie Superbet. Najłatwiejszym zadaniem nie jest jednak wybranie odpowiedniej propozycji z tak szerokiego zakresu. Naszym zdaniem w najbliższym meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Koroną Kielce nie będzie zbyt wielu bramek. Oba zespoły z pewnością zdają sobie sprawę, że być może na koniec sezonu będą rywalizować właśnie ze sobą w walce o utrzymanie. Oznacza to, że każdy punkt na tym etapie rozgrywek może być kluczowy na koniec sezonu. 2 ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami zakończyły się maksymalnie jedną bramką i wydaje nam się, że podobnie może być w przypadku tej rywalizacji.

Ruch Chorzów do tej pory rozegrał 2 spotkania domowe na Stadionie Śląskim i w obu przypadkach zremisował. Ciekawym rozwiązaniem do typowania w tym spotkaniu może być również podwójna szansa w stronę remisu do przerwy lub na koniec meczu.

Sprawdź inne wiadomości z regionu na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł partnera. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

5/5 - 1 głosów

Dodaj komentarz