Categories INNE

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – najbardziej opłacalny biznes świata?

Na przestrzeni ostatnich lat znacząco wzrosła popularność zakładów bukmacherskich. Statystyki pokazują, że obecnie najchętniej obstawianym sportem jest piłka nożna. Czy zakłady bukmacherskie to obecnie najbardziej opłacalny biznes na świecie?

Czym tak naprawdę są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie to wedle definicji rodzaj zakładów wzajemnych, w których należy przewidzieć wynik wydarzenia sportowego, politycznego lub rozrywkowego. Gracz może założyć się o przebieg takiej rywalizacji z bukmacherem. Stawką zakładu są pieniądze.

Zakłady bukmacherskie można zawierać w wielu dyscyplinach i kategoriach. Legalni bukmacherzy na polskim rynku oferują możliwość obstawiania zakładów przedmeczowych na żywo, a także typów długoterminowych.

Co najchętniej obstawiają klienci w zakładach bukmacherskich

Wśród najchętniej obstawianie tych sportów w zakładach bukmacherskich dominuje oczywiście piłka nożna na terenie naszego kraju. Musisz jednak pamiętać, że dane w Stanach Zjednoczonych mogłyby być zupełnie inne i ukierunkowane pod amerykańskie sporty, takie jak koszykówka czy też futbol amerykański.

Na terenie naszego kraju nie ma jednak wątpliwości, że to właśnie piłka nożna jest na pierwszym miejscu i niewiele wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić. Popularność tej dyscypliny sportu widoczna jest również na podstawie oferty, którą regularnie opracowują zakłady piłkarskie. W sekcji piłkarskiej często pojawia się nawet kilkaset różnych propozycji do typowania w jednym meczu. Trudno znaleźć inne dyscypliny sportowe, które miałyby aż tak dużo propozycji dostępnych w ofercie zakładów sportowych.

co-musisz-wiedziec-o-obstawianiu-zakladow-pilkarskich

Czy da się regularnie wygrywać u bukmachera?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy da się regularnie wygrywać u bukmachera. Zapewne na terenie naszego kraju znalazłoby się trochę osób, które regularnie wygrywają z bukmacherem, jednak byłyby to raczej odosobnione przypadki. Zapewne nie raz spotkałeś się z reklamami, które informowały o znakomitej skuteczności czy też wysokich wynikach z wygranych. Musisz jednak pamiętać, że branża zakładów online opiera się głównej mierze na sporcie, a ten z natury bywa nieprzewidywalny. Praktycznie co tydzień na światowych arenach pojawiają się niespodzianki, które trudno jest przewidzieć. Większość osób, które regularnie obstawia w zakładach piłkarskich, przegrywa. Gdyby było inaczej, to tak naprawdę ten biznes nie przetrwałby na dłuższą metę.

Najbardziej opłacalny biznes świata?

Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich istnieje już ponad kilkanaście podmiotów, które zgodnie z prawem oferują zakłady wzajemne na terenie naszego kraju. Są to firmy, które uzyskały pozwolenie Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych.

Po części w tym ilu bukmacherów znajduje się na polskim rynku, a także jak prężnie rozwija się ta branża na całym świecie można wyciągnąć pewne wnioski dotyczące tego, czy zakłady piłkarskie to jeden z najbardziej opłacalnych biznesów na świecie. Nie ma wątpliwości, że tak jest, ponieważ bukmacherzy sponsorują największe kluby na świecie, a także najlepsze rozgrywki piłkarskie, chociaż nie wszyscy w branży są na plusie.

Ciężko określić, czy zakłady bukmacherskie piłka nożna to obecnie najbardziej opłacalny biznes na świecie. Porównując wszystkie branże nie ma wątpliwości, że bukmacherzy zarabiają spore pieniądze, które następnie mogą inwestować we wsparcie klubów czy też federacji.

Co najlepiej obstawiać?

Tak naprawdę każdy z graczy indywidualnie powinien potraktować zakłady piłkarskie dla jednych najłatwiejsza do typowania będzie Liga Mistrzów, a dla innych rozgrywki w krykiecie. Wiele zależy tak naprawdę od zainteresowań, ponieważ gracze, którzy interesują się piłką nożną, powinni skupić swoją uwagę właśnie na tej dyscyplinie sportu. Jeśli jednak jesteś fanem niszowej kategorii, która jest dostępna do obstawiania w zakładach bukmacherskich, to możesz poszukać swojej przewagi nad bukmacherem. Wynika to z faktu, że bukmacherzy w większości przypadków mają obsadzone stanowiska traderów w topowych dyscyplinach. Odosobnione są raczej przypadki, w których na takich stanowiskach pracują osoby zajmujące się egzotycznymi dyscyplinami sportu.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na powodzenie z gry w zakładach piłkarskich, to obstawiaj przede wszystkim drużyny, które znasz i oglądasz. Powinno ci to pomóc przy ewentualnej analizie dotyczącej szans poszczególnych drużyn. Pamiętaj, że kursy przed każdym wydarzeniem można przeliczyć na rachunek prawdopodobieństwa i z tego będziesz w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące tego, jak wygląda to w porównaniu z twoją wiedzą.

Jeśli jesteś dopiero na początku swojej przygody z obstawianiem zakładów piłkarskich, to musisz wiedzieć, że w Polsce ta branża jest objęta 2 podatkami. Pierwszy z nich to dziesięcioprocentowy podatek od wygranej powyżej 2279 zł. Drugi jest już bardziej spotykany, ponieważ regularnie pojawia się na każdym kuponie graczy. W związku z tym, że pobierane jest 12% od postawionej stawki.

Co musisz wiedzieć o obstawianiu?

 • W Polsce zakłady bukmacherskie możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów.
 • W Polsce obowiązują dwa podatki od zakładów bukmacherskich.
 • Pierwszy podatek w zakładach bukmacherskich to 12% od stawki zakładu.
 • Drugi podatek w zakładach bukmacherskich to 10% od wygranej powyżej 2279 zł.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną na terenie naszego kraju cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wśród najchętniej obsadzanych rozgrywek znajdują się oczywiście mecze na krajowym podwórku, czyli Puchar Polski, a także Ekstraklasa. Kibice zwracają uwagę także na propozycje dotyczące niższych lig. Największe zainteresowanie, że związane jest z występami reprezentacji Polski, która jednoczy kibiców w całym kraju.

Oprócz tego w Polsce istnieje spore zainteresowanie związane z zagranicznymi rozgrywkami piłkarskimi. Praktycznie co tydzień fani oglądają spotkania Premier League, Seria A, Bundesligi czy też La Liga. Wynika to nie tylko z faktu, że w tych ligach występują reprezentanci Polski, ale również z tego, że na terenie naszego kraju jest wiele kibiców zagranicznych drużyn.

jakie-ligi-mozna-obstawiac-w-zakladach-pilkarskich

Jakie ligi można obstawiać w zakładach piłkarskich?

 • Premier League
 • Seria A
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • La Liga
 • Ekstraklasa
 • Liga Mistrzów
 • Liga Europy
 • Liga Konferencji
 • Egzotyczne rozgrywki piłkarskie praktycznie na całym świecie.

Pamiętaj, że na stronie zakładów bukmacherskich Superbet znajdziesz najnowsze statystyki, a także wyniki ostatnich meczów. Miłośnicy sportu coraz chętniej zaglądają do propozycji związanych z typowaniem piłki nożnej.

W kategorii inne na naszej stronie znajdziesz więcej treści sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Wpis gościnny. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X – @Mati_N95

5/5 - 1 głosów

Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *