Świętokrzyskie atrakcje dla dzieci – niezapomniane przeżycia dla Twoich pociech

Świętokrzyskie atrakcje dla dzieci – niezapomniane przeżycia dla Twoich pociech

Planujesz wakacje w Polsce? Chcesz odwiedzić Góry Świętokrzyskie? Atrakcje powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych członków rodziny? Województwo świętokrzyskie jest jednym z najciekawszych regionów naszego kraju. W dzisiejszym artykule podpowiemy, co warto zobaczyć podczas rodzinnego wypadu.

Najciekawsze zabytki do odwiedzenia z dzieckiem

Jednym z ciekawszych zabytków pozostaje zamek królewski w Chęcinach, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Spacer w okolicy ruin okaże się świetną alternatywą dla tradycyjnych muzeów, które często nie są zbyt interesujące dla najmłodszych dzieci. Planujesz znaleźć nocleg w Kielcach? Atrakcje znajdują się bardzo blisko miasta. Dodatkowo zwiedzanie warowni można połączyć ze spacerem biegnącym w pobliżu żółtym szlakiem turystycznym, który w całości liczy ok. 20 km.

Jesteś miłośnikiem historii i chcesz zarazić swoje dziecko pasją do zgłębiania tajemnic dawnych czasów? Odwiedź osadę średniowieczną w Hucie Szklanej, w której możemy poznać realia XII-wiecznego życia codziennego. Poznamy pogańskie bóstwa, zobaczymy jak przygotowywano posiłki oraz jak wyglądała codzienna praca mieszkańców średniowiecznej osady. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych jest także Centrum Kulturowo – Archeologiczne, gdzie możemy odwiedzić budynki powstałe w zgodzie z tradycyjnymi technikami budownictwa sięgającymi IV i III w p.n.e.

Aktywne spędzanie czasu z rodziną

Góry świętokrzyskie oferują również liczne rozrywki dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Jednym z najważniejszych obiektów pozostają Baseny Tropikalne Binkowski w Kielcach, w którym znajdziemy liczne baseny, zbiorniki solne, wodne place zabaw dla dzieci oraz strefy wypoczynku i relaksu.

Chcesz odwiedzić góry świętokrzyskie? Nocleg w Kielcach pozwoli Ci na korzystanie z uroków miasta. Nie tylko będziesz mógł zwiedzić okoliczne zabytki i deptak, ale także aktywnie spędzisz czas w parku linowym na terenie Stadionu Leśnego. Na miejscu dostępne jest centrum rozrywki dla dzieci Leśny Raj oraz restauracje. Aktywny dzień możesz zakończyć wycieczką rowerową jednym z licznych szlaków wycieczkowych.

Góry świętokrzyskie – atrakcje dla dzieci

Wakacje z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla wielu młodych rodziców. Znalezienie odpowiednich atrakcji bywa wyzwaniem. Chcesz zwiedzić województwo świętokrzyskie? Atrakcje dostępne w górach pozwolą na ciekawe spędzenia czasu nawet z najmłodszymi członkami rodziny. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia pozostaje Centrum Geoedukacji, w którym odkryjemy, jak rozwijała się ziemia oraz w jaki sposób powstają poszczególne formacje terenu. Całość zwieńczy odkrycie ciekawostek dotyczących Gór Świętokrzyskich. Multimedialna forma prezentowanych informacji zachwyci dzieci w każdym wieku.

Ważnym obiektem pozostaje również Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Sam budynek stanowi ważny zabytek miejscowej architektury. W zbiorach muzeum znajdziemy m.in. miasto zabawek, bohaterów filmów animowanych oraz modele samolotów. W kawiarni familijnej często odbywają się dodatkowe wydarzenia czasowe. Kolejną atrakcją na naszej liście jest Oceanika, która przybliży nam podwodny świat jezior, mórz i oceanów.

Jakie szlaki turystyczne warto odwiedzić w województwie świętokrzyskim?

Podczas wyprawy w góry warto zapoznać się także z lokalnymi pejzażami. W odkrywaniu uroków terenów pomogą nam szlaki turystyczne oraz parki krajobrazowe. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, wybierz się do Rezerwatu Kadzielnia, czyli jednego z najmniejszych rezerwatów przyrody w naszym kraju. Jego największą atrakcją jest Skałka Geologów, z której możemy podziwiać piękną panoramę oraz jaskinie znajdujących się wewnątrz wzgórza.

Jednym z prostszych i popularniejszych szlaków jest ten prowadzący na Łysą Górę. Trasa rozpoczyna się w Nowej Słupi i prowadzi przez niebieski szlak i tzw. Drogę Królewską. Wycieczka liczy niecałe 3 km, a na jej przejście będziesz potrzebować zaledwie 1h i 10 min. Spacer nie jest zbyt trudny i wymagający, odznacza się jednocześnie urozmaiconą rzeźbą terenu.

Dodaj komentarz