Mieszkasz w Kielcach i chcesz podłączyć światłowód do Twojego domu? Podpowiadamy, jak się przygotować!

Mieszkasz w Kielcach i chcesz podłączyć światłowód do Twojego domu? Podpowiadamy, jak się przygotować!

Wiele osób dopytuje, jak przygotować swój dom na podłączenie światłowodu. Niektórzy są właśnie w trakcie budowy albo tylko remontu i już teraz wiedzą, że w możliwie najbliższej przyszłości będą chcieli w swoim domu korzystać z internetu światłowodowego. Wyjaśniamy!

Światłowód Kielce – jak przygotować dom do podłączenia?

Tak naprawdę wszystkie większe prace związane z podłączeniem światłowodu powinni wykonać fachowcy. Co prawda przewody światłowodowe nie są bardzo delikatne, ale nieumiejętne obchodzenie się z nimi może doprowadzić do ich uszkodzenia. Poza tym fachowcy mają odpowiednie narzędzia, dzięki którym obróbka cienkich włókien światłowodowych przebiega skutecznie i sprawnie.

Przewody światłowodowe można prowadzić pod ziemią lub po słupach. Zanim jednak nastąpi ten kluczowy moment, właściciel budynku może poczynić pewne kroki przygotowawcze, które tylko usprawnią i ułatwią pracę fachowcom.

Światłowód Kielce – co trzeba wykonać przed podłączeniem?

Jeżeli przewody światłowodowe będą prowadzone pod ziemią, konieczne jest wykopanie kanału, zaczynając od domu, a na granicy działki kończąc. I to jest zadanie dla właściciela danej nieruchomości. Tym bardziej warto przemyśleć tę kwestię na etapie budowy domu, czy aranżacji przestrzeni wokół niego. Dzięki temu będzie można uniknąć kopania w ogródku, czy usuwania kostki brukowej.

Między budynkiem a ogrodzeniem powinno się poprowadzić rurę o średnicy 40 mm, zaślepić ją, a następnie dobrze zabezpieczyć jej końce. Wykonanie takiego kanału usprawni instalację światłowodu w przyszłości. Ponadto fachowcy radzą, aby na terenie posesji znalazła się również telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa. Najlepiej w garażu, przy wejściu do budynku, czy w budynku gospodarczym.

Jak już wiadomo, światłowód można poprowadzić także po słupie. W tym przypadku najważniejsze jest to, aby umożliwić wprowadzenie światłowodu do budynku. Do tego celu można wykorzystać rurę osłonową albo kolanko prowadzące z górnej części budynku do telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej. Wlot rury musi być zabezpieczony i przygotowany do wprowadzenia przewodu biegnącego od słupa.

Telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa nie jest żadną nowością w budynkach wielorodzinnych. W domach pojawia się sporadycznie. Warto o nią zadbać, chociażby właśnie z myślą o światłowodzie i to już na etapie budowy. To nieduży wydatek, a sama skrzynka jest dostępna we wszystkich sklepach budowlanych.

Kto oferuje światłowód w Kielcach?

Jeśli chodzi o szybki internet, czyli światłowód, Kielce to miasto, w którym mieszkańcy mają do niego bezproblemowy dostęp. Dziś internet światłowodowy oferuje przede wszystkim Play. Firma proponuje światłowód w kilku wariantach, co ma na celu zaspokojenie potrzeb wszystkich użytkowników.

Play oferuje internet do 300 Mb/s, do 600 Mb/s oraz do 1 Gb/s, a w niektórych lokalizacjach nawet do 5 Gb/s. Wybór należy do każdego klienta z osobna. Prędkość internetu ma wpływ na jego cenę – stali klienci mają szansę na duże rabaty. Jednak bez względu na to, ile kosztuje światłowód w Kielcach, ten szybki internet zasługuje na wybór – to doskonała propozycja zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Dla użytkowników, którzy chcą oglądać telewizję w internecie, a także korzystać z innych opcji rozrywki. Światłowód umożliwia sprawny i skuteczny przepływ rozmaitych danych. Skoro więc jest na wyciągnięcie ręki, warto sprawdzić, czy jest także dostępny pod konkretnym adresem. W tym celu można wykorzystać wyszukiwarkę na stronie Play lub stronę rządową, która umożliwia sprawdzenie, pod jakimi adresami istnieje możliwość podłączenia światłowodu.

Jeśli okaże się, że tak szybki i niezawodny internet jest dostępny pod wskazanym adresem, w miejscu, w którym stoi dom lub niebawem zostanie wybudowany, warto przygotować teren pod instalację. O tym, co należy dokładnie zrobić, poinformuje też operator. Dobrze jest więc wcześniej zgłosić się bezpośrednio do dostawcy światłowodu.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz