Kredyt hipoteczny z doradcą kredytowym – w czym może pomóc Ci specjalista?

Kredyt hipoteczny z doradcą kredytowym – w czym może pomóc Ci specjalista?

Doradca kredytowy to osoba, która pracuje w firmie pośrednictwa kredytowego, a jego głównym zadaniem jest pomaganie klientom w wyborze najlepszej oferty kredytowej. Doradca kredytowy ma podpisane umowy z bankami, z którymi kontaktuje się w imieniu swoich klientów. Profesjonalny doradca kredytowy wyróżnia się dużą wiedzą na temat produktów bankowych oraz etyką zawodową. Z usług doradcy najczęściej korzystają Ci klienci, którzy planują zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Doradca kredytowy nie pobiera żadnych opłat od klientów za swoje usługi. Wynagrodzenie pobiera od banku za każdą podpisaną umowę kredytową. Jest to dobra wiadomość dla klientów, którzy liczą na fachową pomoc w wyborze kredytu hipotecznego. Sprawdź, w czym może pomóc Ci doradca kredytowy.

Na czym polega współpraca z doradcą kredytowym?

Kredyt hipoteczny to dość skomplikowany produkt, który ma wiele parametrów. Co więcej, wiąże się z wieloma formalnościami i koniecznością dostarczenia wielu dokumentów. Na rynku jest wiele ofert kredytów hipotecznych, ale w jaki sposób sprawdzić, który z nich będzie dla nas najkorzystniejszy? Jak sobie poradzić z formalnościami i wybrać najlepszy kredyt hipoteczny. Z pomocą przyjdzie Ci doradca kredytowy.

Doradca kredytowy na umówionym spotkaniu z pewnością spyta o Twoje potrzeby i możliwości finansowe. Dlatego przygotuj informacje o swoich dochodach i stałych wydatkach. Na podstawie tych informacji doradca kredytowy sprawdzi Twoją zdolność kredytową. W ten sposób dowiesz się, o jaki kredyt hipoteczny możesz się starać.

W kolejnym kroku doradca kredytowy zaprezentuje Ci oferty kilku lub nawet kilkunastu banków i przygotuje symulacje kosztów kredytu hipotecznego, biorąc pod uwagę takie parametry, jak:

 • Wysokość kredytu,
 • Okres kredytowania,
 • Wysokość wkładu własnego.

Doradca kredytowy na podstawie tych parametrów porówna różne oferty m.in. pod kątem oprocentowania (stałe, zmienne oparte o WIBOR), Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej (RRSO) i rodzaju rat (stałe, malejące). W ten sposób możecie wybrać m.in.:

 • Kredyt z najniższą ratą,
 • Kredyt o najmniejszych kosztach całkowitych.

Doradca kredytowy z pewnością doradzi Ci, żeby wysłać wniosek kredytowy do 2-3 banków, co zwiększy Twoje szanse na kredyt hipoteczny. Możesz też liczyć na pomoc w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Doradca bankowy w Twoim imieniu wyśle wnioski i poinformuje Cię o decyzji kredytowej.

Jakie są zalety współpracy z doradcą kredytowym?

Doradca kredytowy ma dużą wiedzę o rynku finansowym, produktach finansowych i zna większość promocji bankowych. Zalet współpracy z tego typu profesjonalistą jest bardzo dużo. Są to np.:

 1. Doradca kredytowy korzysta ze swojej wiedzy i zaawansowanych narzędzi, żeby znaleźć dla Ciebie najkorzystniejsze oferty kredytów hipotecznych. Dobierze ofertę, która będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb, celów i możliwości finansowych.
 2. Dzięki doradcy kredytowemu zaoszczędzisz dużo czasu, ponieważ na jednym spotkaniu poznasz oferty co najmniej kilku lub kilkunastu banków. Nie będziesz musiał/-a jeździć od banku do banku, żeby poznać szczegóły każdej z ofert.
 3. Na spotkaniu z doradcą kredytowym możecie wspólnie wypełnić wnioski kredytowe, które doradca wyśle w Twoim do wybranych banków. Doradca pomoże Ci też zgromadzić potrzebne do wniosku załączniki.
 4. Doradca kredytowy będzie czuwał nad procesem kredytowym, informując Cię o statusie wniosku czy konieczności uzupełnieni informacji.
 5. Profesjonalny doradca kredytowy może również negocjować z bankiem warunki Twojej umowy tak, żeby była jak najkorzystniejsza.
 6. Ekspert kredytowy załatwi w Twoim imieniu wiele formalności, dzięki czemu unikniesz częstych wizyt w placówce.
 7. Usługa doradcy kredytowe może przynieść Ci wiele korzyści i jest bezpłatna.

Współpraca z ekspertem kredytowym jest na pewno dużym wsparciem dla przyszłych kredytobiorców, którzy szukają atrakcyjnego kredytu hipotecznego. Sama procedura bankowa jest wtedy mniej stresująca i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz