Dla kogo jest esta wiza (ruch bez wizy do USA)?

Dla kogo jest esta wiza (ruch bez wizy do USA)?

Esta wiza to świetna opcja dla osób, które chcą podróżować do Stanów w celach turystycznych. Dzięki ruchowi bezwizowemu, wypełnienie wniosku i wniesienie opłat jest zdecydowanie łatwiejszą opcją, niż jeszcze kilka lat temu konieczność zdobycia odpowiedniej wizy w ambasadzie.

Podróż do Stanów – nigdy wcześniej nie było to tak łatwe!

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych dla wielu osób od lat jawił się jako spełnienie marzeń podróżniczych. Od ponad trzydziestu lat oglądamy filmy i seriale, których akcja dzieje się w różnych kultowych już miejscach tego kraju. Dlatego też możliwość odwiedzenia ich we własnym zakresie, wyjazd do Stanów właśnie dzisiaj może się spełnić.

Od wielu lat ogromną zmorą Polaków chcących podróżować do USA w celach turystycznych były przede wszystkim wizy. To właśnie konieczność ich posiadania, załatwiania papierów, wizyty w ambasadzie sprawiały, że mnóstwo ludzi odkładało spełnienie swoich podróżniczych marzeń na później. Od kilku już lat Polska należy do grupy państw, które obowiązuje ruch bezwizowy do Stanów. Jest to możliwe dzięki programowi esta wiza, dzięki któremu wszelkie niezbędne formalności związane z wylotem do USA można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. A całość czynności w tym zakresie nie zajmie nam wiele czasu.

Więcej na temat systemu esta wiza przeczytasz tutaj: https://estavisa.pl/

Jak działa system esta?

Tego rodzaju działanie jest ogromnym uproszczeniem dla Polaków, którzy lubią podróżować do Stanów. Na czym więc polega ruch bez wizy i w jaki sposób dzisiaj możemy przyjechać do tego kraju? Jeśli podejmujemy decyzję o podróży do Stanów dzisiaj, to konieczna będzie rejestracja z systemie. Tam po wypełnieniu odpowiedniego formularza, umieszczeniu zeskanowanego zdjęcia oraz uiszczeniu opłaty, dostajemy potwierdzenie o tym, że nasze papiery zostały zaakceptowane i swobodnie możemy polecieć do Stanów.

Warto pamiętać, by jednak dokonać rejestracji z odpowiednim wyprzedzeniem, jeśli nie chcemy się stresować zbyt krótkim okresem przewidzianym na przeprocesowanie naszych dokumentów. Dobrze pamiętać także o tym, że ruch bezwizowy, do którego została przyjęta Polska, obowiązuje jedynie w zakresie wyjazdów na 90 dni, jedynie w celach turystycznych. W tym czasie nie możemy wykonywać żadnej zarobkowej pracy na miejscu.

Esta wiza do system pozwalający na wjazd do Stanów jedynie w celach turystycznych

Jeśli zależy nam na tym, aby przenieść się do USA na stałe, to niestety trzeba się tutaj starać o wizę pracowniczą, załatwiając sobie transfer przez firmę, albo poszukując firmy, która będzie sponsorowała naszą zieloną kartę na miejscu. Osiedlenie się na stałe w USA w sposób legalny jest objęte dużo większą ilością papierów i koniecznością załatwiania wszystkiego w ambasadzie.

Próby wyjazdów do Stanów w ruchu bezwizowym i próba pozostania tam na stałe jest nielegalną formą. Jeśli przekroczymy dziewięćdziesiąt dni pobytu na terenie USA, to może się okazać, że zostaniemy deportowani do Polski i dostaniemy zakaz wjazdu do tego kraju na bardzo długi czas. Dlatego też esta wiza jest zdecydowanie przeznaczona dla osób chcących wyjechać jedynie w celach turystycznych.