Czy robot kuchenny jest idealnym pomocnikiem w każdej kuchni?

Czy robot kuchenny jest idealnym pomocnikiem w każdej kuchni?

Jak połączyć zdrową dietę z szybkim i prostym przyrządzaniem posiłków? Wbrew pozorom nie trzeba bazować na daniach gotowych. Dzięki nowoczesnym robotom kuchennym gotowanie nie musi polegać na „staniu przy garach”. Nieoceniony pomocnik w każdej kuchni to urządzenie wielofunkcyjne, które niczym prawdziwy robot jest w stanie zrobić niemal wszystko.

Co to jest robot kuchenny?

Samo określenie „robot kuchenny” w ostatnich latach wyraźnie ewoluowało. Początkowo tym mianem określano klasyczne miksery, później by mikser mógł aspirować do miana robota, obowiązkowo musiał mieć misę. Dziś robot kuchenny to urządzenie wielofunkcyjne, które jest w stanie zrobić niemal wszystko, począwszy od siekania, mielenia, ubijania i rozdrabniania, aż do gotowania, pieczenia, duszenia.

Nowoczesna generacja robotów – urządzeń wielofunkcyjnych perfect mix 2 eldom mfc2506 – pomaga oszczędzać czas i pieniądze, a przy tym jeść smacznie i zdrowo. Robot stał się pomocnikiem, asystentem i niezastąpionym akcesorium w każdej kuchni.

Dlaczego warto mieć robot kuchenny?

Niezależnie od tego, czy postawimy na urządzenie starszej, czy nowszej generacji, najważniejsze powody przemawiające za posiadaniem robota są takie same: zautomatyzowanie określonych czynności pozwala oszczędzić czas i gwarantuje, że praca zostanie wykonana dokładnie. Ręczne ugniatane ciasto na pierogi nigdy nie będzie tak idealne, jak to wyrobione przez robot. Podobnie piana z białek ubita przez robot zawsze jest sztywniejsza i bardziej zwarta niż ta zrobiona tradycyjną trzepaczką.

Jeśli postawimy na robot nowej generacji, zyskujemy jeszcze więcej. Nowoczesne urządzenia mają funkcję przygotowywania posiłków. Dzięki temu nasze menu jest różnorodne, a z listy zakupów znikają produkty wysoko przetworzone. Płacimy mniej, ale nie spędzamy więcej czasu w kuchni, bo robot niejako przejmuje część obowiązków. Oczywiście produkty trzeba wcześniej przygotować, np. umyć i pokroić, ale nie trzeba pilnować procesu gotowania albo duszenia. Nie ma obaw, tu nic nie wykipi i się nie przypali.

Co dokładnie potrafią robić roboty kuchenne nowej generacji?

Lista funkcji wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych jest dość długa. Trafiły na nią tak pospolite czynności, jak pieczenie, gotowanie, szatkowanie, ubijanie czy mieszanie, oraz nieco bardziej enigmatyczne, jak deglasowanie lub emulgowanie. Jest też prażenie, blanszowanie, miksowanie, kruszenie lodu i wiele innych.

Jednak z praktycznego punktu widzenia najważniejszą funkcją jest przyrządzanie ciepłych i smacznych posiłków i to niezależnie od talentu kulinarnego kucharza.

Jak to się dzieje? Urządzenie ma wbudowaną bazę danych, w której znajdują się receptury zup, dań mięsnych, rybnych, warzywnych, deserów itp. Wystarczy skrupulatnie przestrzegać instrukcji wyświetlanych na czytelnym ekranie LCD. Są proste i jednoznaczne, więc nawet początkujący kucharz nie będzie miał problemu z ich zrozumieniem.

Oprócz trybu automatycznego istnieje też tryb ręczny. To opcja dla osób, które wiedzą co nieco o sztuce kulinarnej i potrafią same dobrać najlepsze parametry obróbki cieplnej.

Więcej informacji: https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/urzadzenia-wielofunkcyjne.

Artykuł partnera.

5/5 - 1 głosów

Dodaj komentarz