Categories MOTORYZACJA

Co warto wiedzieć o oponach całorocznych?

Nie da się ukryć, że dzisiejszy klimat znacząco odbiega od tego co pamiętali ludzie żyjący 100 lat temu. Zimy już nie są tak mroźne, piesi nie muszą brodzić w ogromnych zaspach znajdujących się na chodniku, a samochody coraz rzadziej borykają się z zalegającym śniegiem na ulicy. Dodatkowo dzisiejsze samochody mają liczne systemy wspomagające kierowcę w trudnych sytuacjach drogowych, czego efektem jest prawie że całkowita kontrola nad pojazdem zarówno latem jak i zimą. To wszystko sprawia, że na europejskich drogach coraz łatwiej jest spotkać samochody na oponach allseason, które jeszcze kilka lat temu były mało popularne i mało który kierowca ufał w ich właściwości.

Co daje nam użytkowanie opon wielosezonowych?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, coraz większa ilość europejskich kierowców decyduje się na zakup ogumienia wielosezonowego. Ale w zasadzie dlaczego tak jest i co tymi osobami kieruje? W końcu przecież jeśli coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj bywa do niczego. Z całą pewnością spora część kierowców kieruje się aktualnym trendem wśród znajomych i nie zastanawia się nad tym, czy opony wielosezonowe będą dla nich odpowiednim wyborem. W końcu znajomy je bardzo wychwala i nie widzi żadnej różnicy w stosunku do opon zimowych czy letnich. I faktycznie opony wielosezonowe niosą ze sobą spore udogodnienia dla kierowcy, co dla wielu stanowi kluczową wartość w trakcie podejmowania decyzji. Przede wszystkim po ich założeniu możesz teoretycznie poruszać się bez konieczności ich wymiany. Teoretycznie, ponieważ pamiętaj, że aby zachować odpowiednie właściwości swoich opon oraz deklarowaną przez producenta żywotność, powinieneś je regularnie wyważać i weryfikować ich stan techniczny. Po drugie, jeśli nie musisz już co sezon wymieniać opon, to zaoszczędzasz sporą ilość gotówki. To z całą pewnością jeden z kluczowych powodów, dla których kierowcy decydują się na opony całoroczne.

Jakie obecnie są najpopularniejsze opony wielosezonowe?

Decydując się na zakup nowych opon wielosezonowych bardzo często podążamy za najnowszymi trendami, a te najłatwiej jest spotkać w najnowszych modelach opon wielosezonowych. Z całą pewnością opony całoroczne cieszą się ogromną popularnością wśród 16 calowych rozmiarów. To właśnie opony wielosezonowe 16 są na ten moment najbardziej popularne, a wśród nich największą popularnością cieszą się nadal opony wielosezonowe 205/55R16. Ponad to warto zauważyć, że opony całoroczne są w głównej mierze wybierane przez kierowców poszukujących oszczędności. To sprawia, że w przypadku dokonywania decyzji zakupowej zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się opony marek budżetowych. Przykładem mogą być opony Goodride, które to od wielu lat są dostępne na naszym rynku oponiarskim. Opony te przez ten czas mocno ewoluowały, a obecnie są uznawane za jedną z najciekawszych propozycji marek opon budżetowych. Użytkują je tysiące polskich kierowców, a zdecydowana większość z nich  potwierdza bardzo dobre osiągi tej chińskiej marki opon.

Czy opony wielosezonowe sprawdzą się w każdych warunkach?

Powyższe pytanie jest zadawane zazwyczaj przez kierowców, którzy do tej pory nie mieli nigdy do czynienia z ogumieniem całorocznym. Pozostali kierowcy, którzy już wcześniej użytkowali opon wielosezonowych zdają sobie doskonale sprawę, że nie jest to typ opon, które poradzą sobie wszędzie. Są one rekomendowane dla kierowców, którzy raczej poruszają się w mieście i w przypadku mocniejszych opadów śniegu nie są zmuszeni do korzystania ze swojego samochodu. W końcu opony wielosezonowe to uniwersalne ogumienie, które w typowych warunkach zimowych, gdy na drodze zalega spora warstwa śniegu mogą sobie po prostu nie poradzić.

Artykuł promocyjny.

Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *