Mała parterówka do 100 m2 – tania w budowie i energooszczędna w użytkowaniu! Zobacz ten projekt

Mała parterówka do 100 m2 –  tania w budowie i energooszczędna w użytkowaniu! Zobacz ten projekt

Planujesz budowę małego domu parterowego? Ten gotowy projekt z pewnością zasługuje na Twoją uwagę! „Dom w rarytasach (E) OZE” to wyjątkowa propozycja z kolekcji ARCHON+, zachwycająca designem w stylu nowoczesnej stodoły, która oferuje wygodne, starannie przemyślane wnętrze. W standardzie przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła, które sprzyjają energooszczędnej eksploatacji. Projekt wyróżniają również proste rozwiązania konstrukcyjne bryły i dachu, co pozwala na sprawną i kosztowo ekonomiczną realizację inwestycji. Atutem jest także możliwość budowy domu na płytkich działkach.

Poznaj zalety tej niewielkiej, funkcjonalnej parterówki z kolekcji: projekty domów tanich w budowie ARCHON+ i odkryj możliwości aranżacyjne.

Sprawdź także aktualne koszty budowy „Domu w rarytasach (E) OZE.

Wybór elewacyjnych materiałów wykończeniowych podkreśla nowoczesny i wyjątkowo atrakcyjny wygląd domu. Grafitowy tynk doskonale komponuje się z ciepłymi tonami drewnianej okładziny, która akcentuje linię okien. Minimalistyczną architekturę uwydatnia dwuspadowy dach bez okapów, pokryty płaską dachówką w odcieniu antracytu. Praktycznym rozwiązaniem przewidzianym w projekcie jest osłona strefy wejściowej.

Detalami, które przyciągają spojrzenia, są przeszklenia, zapewniające wspaniałe doświetlenie przestrzeni i otwierające szerokie kadry na otoczenie. Dostępny z różnych części wnętrza taras z pergolą, sprzyja aranżacji klimatycznej oazy relaksu z letnią jadalnią na świeżym powietrzu.

  • powierzchnia domu: ok. 90 m2
  • powierzchnia kotłowni: ok. 5 m2
  • program użytkowy: salon, jadalnia, kuchnia, spiżarka, 3 sypialnie, garderoba, łazienka, toaleta, kotłownia z funkcją pralni
  • min. wymiary działki: 23 x 15,6 m

Niewielkie, jednokondygnacyjne wnętrze za sprawą racjonalnej organizacji przestrzeni oferuje wygodę i funkcjonalność. Starannie przemyślany rozkład pomieszczeń gwarantuje klarowne rozdzielenie strefy dziennej od strefy nocnej, a otwarty do połaci dachu strop nad salonem i jadalnią, dodaje wnętrzu przestronności oraz podnosi jego estetyczne walory. W części dziennej przewidziano efektowne przeszklenie z przesuwnym systemem otwierania, co ma także praktyczne zastosowanie i zwiększa możliwości aranżacyjne. W salonie można umieścić komfortową narożną sofę, a w jadalni obszerny stół rodzinny. Kuchnia została zaprojektowana z myślą o pojemnej zabudowie. Oferuje możliwość aranżacji centralnie zlokalizowanej wyspy z dodatkową powierzchnią roboczą oraz barkiem śniadaniowym. Dodatkowym atutem kuchni jest przyległa spiżarnia, która zwiększa jej funkcjonalność i ułatwia organizację.

Strefa nocna stanowi przytulną oazę prywatności i spokoju, w której mieszkańcy mają do dyspozycji trzy sypialnie, a każda z nich zapewnia bezpośredni dostęp do ogrodu. Sypialnia główna, zlokalizowana na końcu korytarza, dodatkowo wyposażona jest w osobistą garderobę, podczas gdy w pokojach dziecięcych przewidziano miejsce na wygodne łóżka, biurka do nauki przy oknach oraz szafy na ubrania. Każdy element w strefie nocnej został starannie przemyślany, zaprojektowany z myślą komforcie i funkcjonalności, co sprawia, że domownicy mają tutaj własną przestrzeń, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Łazienka z pełnym wyposażeniem, osobna toaleta oraz pralnia dopełniają program użytkowy domu.

„Dom w rarytasach (E) OZE” to ekonomiczny w realizacji projekt, łączący nowoczesność z funkcjonalnością. Jego przemyślany układ zapewnia komfortowe warunki użytkowania, a zastosowanie nowoczesnych instalacji energooszczędnych, sprawia, że doskonale wpisuje się także w trend budownictwa zrównoważonego, oferując rozwiązania, które przekładają się na niższe koszty eksploatacji.

W kolekcji ARCHON+ Inwestorzy poszukujący sprawdzonych i optymalnie przemyślanych projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym, czy piętrowych, znajdą wiele interesujących propozycji. Spełniają one różnorodne indywidualne założenia i oczekiwania zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Artykuł gościnny. Zapraszamy na archon.pl

5/5 - 1 głosów

Dodaj komentarz