Jak dbać o włosy farbowane? Kuracje, zabiegi i kosmetyki

Jak dbać o włosy farbowane? Kuracje, zabiegi i kosmetyki

To przyzna każda kobieta: włosy tuż po farbowaniu są piękne, mają nasycony kolor i intensywny blask. Wyglądają też na grubsze i zdrowsze. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji już po kilku tygodniach tracą blask i płowieją. Dowiedz się, jak dbać o włosy farbowane, by mogły zachować swój blask i zdrowie. Oto kilka porad, które pomogą Ci cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami.

Dlaczego włosy farbowane niszczeją?

Włosy poddane koloryzacji niszczeją z wielu powodów, takich jak: wysoka temperatura suszenia i prostowania, niewłaściwa pielęgnacja (w tym także nieodpowiednie kosmetyki) i urazy mechaniczne. Farbowanie włosów zmienia ich strukturę i osłabia naturalną osłonę włosa przed urazami mechanicznymi. Z czasem włosy stają się suchsze, łamliwsze i matowe. Aby temu zapobiec, warto stosować odpowiednie kosmetyki do włosów farbowanych, unikać zbyt częstego farbowania oraz stosować dobrej jakości farby do włosów, od renomowanych producentów. Warto też używać delikatnych metod stylizacji.

Odpowiednia farba do włosów

Warto wiedzieć, że nie wszystkie farby do włosów są takie same. Niektóre z nich zawierają kontrowersyjne składniki, czyli  silne substancje chemiczne, nieodpowiednie dla włosów i skóry głowy. Amoniak, perhydrol czy parabeny działają silnie na włosy i mogą pogarszać ich kondycję. Dlatego warto wybierać farby do włosów o dopracowanym odpowiednio składzie. Nie tylko nadadzą one włosom piękny kolor, ale też je odżywią i nawilżą, ponieważ zawierają dodatkowo substancje pielęgnujące włosy, np. olej arganowy, panthenol lub witaminę E.

Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych

Wspomnieliśmy już, że włosy farbowane są bardziej narażone na uszkodzenia i utratę koloru pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia czy wysokie temperatury emitowane przez suszarki, czy lokówki. Dlatego pamiętaj, by na co dzień stosować kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych które będą chronić włosy, odżywiać je, poprawiać ich wygląd i kondycję oraz przedłużać trwałość koloru. Takie kosmetyki powinny zawierać filtry UV, antyoksydanty, proteiny i oleje roślinne, które będą nawilżać, odżywiać i regenerować pasma. Jeśli farbujesz włosy samodzielnie, z pewnością przyda Ci się też płyn do zmywania zabrudzeń po koloryzacji. Po każdym myciu stosuj odżywkę lub balsam do włosów farbowanych z filtrem UV, który zapobiega blaknięciu koloru.

Wypróbuj specjalne zabiegi na włosy farbowane

Włosy farbowane potrzebują nie tylko codziennej pielęgnacji, ale także regularnych zabiegów, które będą wzmacniać ich strukturę i poprawiać ich kondycję. Takie zabiegi można wykonywać w salonie fryzjerskim lub w domu, stosując domowe sposoby lub wybierając gotowe produkty, np. maskę do włosów farbowanych. Świetnie sprawdzi się też kuracja olejami, czyli tzw. olejowanie włosów. Dzięki niemu pasma staną się nawilżone i odżywione, oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Włosy farbowane to piękna ozdoba, ale także duża odpowiedzialność połączona z troską. Aby cieszyć się nimi jak najdłużej, warto dbać o nie odpowiednio i regularnie, a odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem i zjawiskowym blaskiem!

Materiał gościnny, przygotowany przez partnera serwisu.

5/5 - 1 głosów

Dodaj komentarz