Categories BIZNES

Dzierżawa automatów do kawy – dlaczego warto skorzystać?

Odkąd kawa stała się integralną częścią życia większości z nas, oczekujemy dostępu do niej w różnych miejscach – nie tylko kawiarniach i restauracjach, ale też na stacjach benzynowych i w sklepach. Dzierżawa automatów do kawy to rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorcom na włączenie sprzedaży kawy na wynos do swojej oferty i tym samym odpowiedzenie na współczesne potrzeby konsumentów oraz rozwój biznesu. Stanowi ciekawą alternatywę dla zakupu ekspresu do kawy za gotówkę.

Podsumowanie:

  • Dzierżawa automatów do kawy to rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm.
  • W ramach dzierżawy można pozyskać nowoczesny ekspres do kawy na potrzeby swojego biznesu, nie dysponując dużym kapitałem inwestycyjnym i nie posiadając rozbudowanej wiedzy na temat tej grupy urządzeń.
  • Niższe koszty początkowe, elastyczność, dostęp do nowoczesnej technologii, pełen serwis i wsparcie techniczne oraz merytoryczne – to tylko kilka głównych zalet dzierżawy, które czynią ją atrakcyjną alternatywą dla zakupu ekspresu kawowego za gotówkę.

Charakterystyczne cechy dzierżawy automatów do kawy

Koszty początkowe

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za dzierżawą automatów do kawy są niższe koszty początkowe. Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy może być znacznym wydatkiem, zwłaszcza dla małych firm i biznesów bez pokaźnego budżetu inwestycyjnego. Dzierżawa pozwala tego uniknąć, bo opiera się na systemie czynszowym, co oznacza, że każdego miesiąca opłacasz niewielki czynsz za możliwość korzystania z ekspresu do kawy, który dodatkowo możesz wliczyć w koszty firmowe i tym samym zmniejszyć należny podatek dochodowy. Dzierżawa automatów do kawy zwalnia więc środki, które w takiej sytuacji można przeznaczyć na inne, też ważne obszary działalności.

Koszty operacyjne

Koszty operacyjne również bywają niższe. Jako że wiele firm oferujących dzierżawę, na przykład Tchibo Coffee Service, zapewnia bezpłatne serwisowanie i konserwację urządzeń w ramach umowy. Oznacza to brak dodatkowych wydatków na naprawy i regularne przeglądy, co może znacznie obniżyć całkowite koszty użytkowania automatu do kawy.

Elastyczność

Dzierżawa automatów do kawy daje firmom elastyczność, której nie zapewnia zakup urządzenia na własność. W tym kontekście możliwość dostosowania umowy do bieżących potrzeb firmy jest niezwykle cenna. Jeśli liczba pracowników wzrośnie lub zmieni się struktura firmy, można łatwo zmienić model dzierżawy – zmniejszyć lub zwiększyć liczbę dzierżawionych ekspresów lub wymienić je na mniej kosztowne bądź nowocześniejsze modele.

Skalowalność

Co więcej, dzierżawa pozwala na testowanie różnych modeli automatów do kawy bez konieczności ich zakupu. Dzięki temu można znaleźć idealne rozwiązanie, które najlepiej odpowiada potrzebom firmy, ale bez ryzyka inwestowania w sprzęt, który – kiedy okaże się niewłaściwy – będzie wymagał czasochłonnej sprzedaży lub utylizacji. Na wagę złota jest też wsparcie merytoryczne, na które można liczyć w ramach dzierżawy automatów do kawy – doradca pomaga wybrać urządzenie w pełni dopasowane do specyfiki firmy i biznesowej wizji.

Artykuł promocyjny.

Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *